Подпечатана или неподпечатана... Това е въпросът!
Ноември 25, 2017, 12:03:44 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: Заповядайте в нашия ФОРУМ!

Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Подпечатана или неподпечатана... Това е въпросът!  (Прочетена 2730 пъти)
Velianor
Newbie
*
Публикации: 11

Профил
« -: Май 26, 2012, 09:18:59 »

Ето линк: http://picturepush.com/public/8343017
Просто не мога да преценя дали цветовете са се размазали или това е печат!?!  Благодаря предварително!  Усмивчица
Активен
radamant
Newbie
*
Публикации: 34

Профил Ел. поща
« Отговор #1 -: Май 27, 2012, 10:45:10 »

Колега,твърдо съм убеден,че е с печат.Това което ме кара да мисля така е правилната дъга от кръглия печат която се вижда на снимката и се простира от центъра посока дясно.
Активен
marzykov
Full Member
Публикации: 128

Профил
« Отговор #2 -: Май 27, 2012, 07:10:41 »

Просто обикновен печат. Въпрос дали е обикновен или "звезда".
Активен
marzykov
Full Member

Профил
« Отговор #3 -: Май 27, 2012, 07:15:13 »

Единственото, което смущава е синият цвят. По онова време, нормалния цвят на печатите и черен или чернокафяв. Но във всички случаи марката не е чиста. Има една малка питанка: дали марката е оригинална или прекалено добро копие?
Активен
Velianor
Newbie
*
Публикации: 11

Профил
« Отговор #4 -: Юни 01, 2012, 09:01:27 »

Всъщност марката не е моя - видях я в Еbay. Понеже съм сравнително начинаещ филателист, изобщо не се бях замислял, че може да е копие. Май ще взема да се откажа от купуване на марки по Интернет! При условие, че не мога да различавам оригинала от копието... Може би купуването на скъпи марки за без пари е утопия.  Ухилен
Активен
marzykov
Full Member

Профил
« Отговор #5 -: Юни 01, 2012, 10:50:33 »

И правилно ще постъпите. Закупуването на тези първи и най-скъпи наши марки, без задължителната в тези случаи експертиза (особенно, ако се предлагат, като чисти!) е откровенна глупост. Още повече, ако пък и дори не сте я виждали с очите си. Дори филателист с много голям опит може да бъде измамен.
Но решението си е Ваше....
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: