въпрос относно няколко марки
Ноември 25, 2017, 01:29:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: Заповядайте в нашия ФОРУМ!

Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: въпрос относно няколко марки  (Прочетена 7859 пъти)
marmarko
Newbie
*
Публикации: 6

Профил
« -: Март 16, 2012, 03:37:42 »

Здравейте. Моля ако е възможно да ме информирате за цената на така изпратените марки . Най-вече се интересувам от тази с препечатката Т .Доколкото ми е известно е извършвано в Русе , но не фигурира във всички от издадените каталози , както и съм чувал , че са налице множество фалшификати . Ще съм Ви благодарен ако ми дадете информация за стойността на марките .
https://plus.google.com/photos/110108887701157095614/albums/5720487191285896417#photos/110108887701157095614/albums/5720487191285896417
Активен
marzykov
Full Member
Публикации: 128

Профил
« Отговор #1 -: Март 16, 2012, 10:14:43 »

Увеличи максимално българските (първите две) марки, за да се четат добре. Веднага след това мога да ти дам подробна информация за тях. Ако те интересува.
Активен
marmarko
Newbie
*

Профил
« Отговор #2 -: Март 17, 2012, 09:42:37 »

Благодаря за отговора . Ще опитам да ги увелича и пратя отново , макар , че след като отворя линка и ги изтегля  , при мен се увеличават   без проблем .
Активен
marmarko
Newbie
*

Профил
« Отговор #3 -: Март 20, 2012, 05:07:56 »

Изпращам ги поотделно и по четливи . Моля за отговор .
 https://plus.google.com/photos/110108887701157095614/albums/5721994157312245537?hl=bg
Активен
marzykov
Full Member

Профил
« Отговор #4 -: Март 21, 2012, 05:09:58 »

ОТНОСНО МАРКАТА №3 С БУКВА "Т":
  Според мен е фалшификат – трябва да се експертизира!. Ето как трябва да изглежда:
1. И "Т" и датния печат трябва да са с едно и също кафяво-черно мастило (НЕ ЧЕРНО!).
2.Датния печат трябва да е много четлив с надпис "РУССЕ–ROUSTCHOUK"  и с дата 22-25 декември 1901г.
3.Окръжността около буквата е с диаметър 17мм
4.Буквата "Т" има малко бяло петно ("дупка") в основата и е с размери:
а. височина 11,5мм,
б. дължина на основата 7мм,
в. дебелина на основата 1мм,
г. ширина на основния стълб 3мм,
д. дължина на най-горната част на буквата 11,5мм,
е. височина на страничните рамена 8мм,
ж. разстояние от средата на основата до срещуположната точка на окръжността вертикално под ниея 2,5мм,
з. разстояние от средата на горната хоризонтална част до срещуположната точка на окръжността вертикално над нея 3мм.

Цена по каталога на Любен Бешков към 2006г – 25лв.
   Цена по каталог "Булфила" към 1999г. – 30лв.
   Цена по немския каталог "МИХЕЛ" към 2010г. – 110 евро. Тази цена на българския пазар трудно би се взела!

ОТНОСНО МАРКА № 4 – 15 СТОТИНКИ:
   Това е редовна българска марка от т.н. "Голям лъв" с каталожен № 17 и цена за чиста/употребена марка 23,00/0,50 лв

ЗА ОСТАНАЛИТЕ ЧУЖДИ МАРКИ:
   Не мога да дам пълна информация, защото ми липсва каталога (дадох го на "колега", който го загуби). За швейцарската (HELVETIA) мога да кажа единствено, че като допълнително перфорирана  се счита за нередовна и не се колекционира официално. Има малко на брой колекционери (като мен например), които колекционират тези т.н. "перфини".

С това мога да помогна, колега. Надявам се, макар и с малко да съм Ви бил полезен.
   Не разбрах марките продават ли се?. Ако е така бих купил нещо, например "перфината".
Такива марки струват левчета, но за мен представляват интерес.
Активен
marzykov
Full Member

Профил
« Отговор #5 -: Март 21, 2012, 05:25:58 »

Открих информация за швейцарската марка от  от 5 су. Оказа се № 97 по "Михел" с цени за чиста/употребявана марка 3,50/1,00 евро.
Активен
marzykov
Full Member

Профил
« Отговор #6 -: Март 21, 2012, 06:25:52 »

Оранжевата марка от 15 кройцера на Австроунгария (по скоро – на Австрия) е от 1863/64г. По каталога "МИХЕЛ" е № 34 и е с цени за чиста/подпечатана марка 280,00/2,00 евро.
Активен
marmarko
Newbie
*

Профил
« Отговор #7 -: Март 22, 2012, 07:56:08 »

Благодаря много  за подробната и изчерпателна информация . По принцип не се продават , като идеята ми беше единствено да получа информация за стойността им . Тъй като наследих от дядо си сериозно количество марки / основно български от преди и след 09.09.1944 г. / , а отделно от това в ученическите си годиини самият аз събирах активно , в момента се опитвам да ги систематизирам и допълвам  след като години наред , не съм се занимавал с това  .
Така , че преоткрих филателията и започнах отначало , със саответната база естествено  . По тази причина съм си закупил последното издание на ФЕПРА /трите тома/ , но по отношение на чуждите марки изпитвам затруднения тъй като разполагам с един доста стар каталог .
В тази връзка ще съм Ви благодарен ако ме насочите кой е най - подходящ :  Михел , Скот и т.н.т. и от къде би могъл да се закупи .
Тъй като швейцарската "перфина" я имам няколко пъти ,  няма проблем да Ви я изпратя , но  не да я продам , а примерно да я заменя за нещо , изцяло по ваша преценка , оценка като стойност  и желание .Само отбелязвам , че , по отношение на българските марки " белите полета " са към момента  периодите : 1975-1976 год. и 1989-2005 год.   
Ако имате интерес пишете и отново много благодаря за информацията .
Активен
marzykov
Full Member

Профил
« Отговор #8 -: Март 22, 2012, 09:44:01 »

I. ПО ВЪПРОСА ЗА КАТАЛОЗИТЕ:
Аз работя предимно с немския "Михел"; не съм учил английски и затова не ползвам "Скот", а си мисля и че немския каталог е по-реален и по-пълен. Не знам откъде сте, но мога да Ви свържа с филателен търговец от Русе, който да Ви снабди с "Михел" на традиционен или електронен носител (последния е на абонамент). Същият може да запълни и съществуващите празноти от марки в колекцията Ви (работи предимно с пълни чисти серии в прилично качество). Коректен е и прави почти винаги прилични отстъпки. Аз работя години с него за всякакви филателни материали..
   II. ПО ВЪПРОСА ЗА ШВЕЙЦАРСКИТЕ "ПЕРФИНИ":
Казвате, че разполагате с няколко броя от посочената марка. Тази, която виждам има инициали
"SC"; другите с други инициали ли са? Ако са с различни инициали, бих взел всички различни (с различни инициали), които са Ви излишни.
Що се отнася до размяна, ще видя дали разполагам с нещо от липсващите Ви. Имам няколко от "Източна Румелия" – интересуват ли Ви? Ако не разполагам, ще трябва да Ви ги платя. Цената им по каталог съм Ви я посочил,но ако имате по-високи претенции, може да стигнем до споразумение.
   Моля Ви да ми пишете на    marzykov.k@gmail.com     за да не занимаваме целия форум с подробности.
Активен
marzykov
Full Member

Профил
« Отговор #9 -: Март 22, 2012, 11:54:56 »

Едно пени от Барбадос е издание 1882/1886г.
Има две разновидности ; според "Михел" те са: розова (издание 1882г) с номер 33а и карминено-червена с № 33 b. Имат воден знак. Розовата е с цени чиста/унищожена 95,00/3,50 евро, карминената е 26,00/1,60 евро.
С това отговорих на всички въпроси по показаните марки.
                 С уважение!
Активен
rosen9
Jr. Member
**
Публикации: 70

Профил Ел. поща
« Отговор #10 -: Март 22, 2012, 09:15:16 »

Днес в Ибей се продават две писма с "Русенски такси" от 1901 г. ,първата е франкирана с 5 ст. х2 и 10 стотин. х2 и струва 2999 долара,а втората е с 15 ст. х2 и струва 2499,99 долара !!!Какви цени само!   
Активен
marzykov
Full Member

Профил
« Отговор #11 -: Март 22, 2012, 10:21:31 »

Вярно е, колега, но става дума за експертизирини марки. Точно "Русенските такси" са едни от най-фалшифицираните. Само си предсавете : става дума за надпечатки в поща в един град, които са правени само от 22 до 25 декември 1901 г. – само ЧЕТИРИ ДНИ. кОЛКО ОТ ТЯХ СА ПЪТУВАЛИ ДЕЙСТВИТЕЛНО И КОЛКО СА ЗАПАЗЕНИ ДО ДНЕС? Човек трябва доста да си помисли преди да брои колосална сума са нещо, което му се предлага хей така, на доверие!
Активен
CARDINAL
Newbie
*
Публикации: 1

Профил
« Отговор #12 -: Септември 10, 2012, 04:20:27 »

Здравейте,
За европейските марки като цяло се използва Михел (по простата причина, че немскоговорящите са маосвите филателисти в Европа). Цените в Михел са далеч от реалните, например Източна Европа е силно подценена и реалните сделки с определени СССР марки са над цената в Михел, докато реалните сделки с немски, австрийски и други са силно под цената в Михел. В Скот цените като цяло са по-реалистични, но също зависи за кои страни става дума. Французите като цяло си ползват техен каталог, а не Михел. Испанците също. Цените на испанските марки в испанския каталог са много по-ниски от Михел и са доста по-близки до реалните сделки в Интернет. Генерален извод - цените в каталозите са само за ориентиране, кое е евтино и кое е скъпо. Колко точно евтино и скъпо, го определят други фактори - състояние на марката, обем на лота и др.
Лично до marmarko: Ако искате Михел каталог на Европа за 2010, пишете ми и ще го получите безплатно (видях тук, че един се опитва да го продава за 50 лева:))) Също така предлагам голямо количество Трети райх, Генералгубернаторство, ФРГ, ГДР, Австрия, Испания, Лихтенщайн, и по-малко Швейцария, Франция, Белгия, Холандия, Скандинавските и др. Цените са много (в пъти) под тези в Михел разбира се, просто марките ми се повтарят или са извън темата, която събирам, но са в много добро състояние.....
Пишете ми на ivobox@hotmail.com и ще дам допълнително инфо...
Активен
LonNouppy
Newbie
*
Публикации: 4

312853554
Профил WWW
« Отговор #13 -: Ноември 14, 2015, 11:15:58 »

от известно време искам да задам еидн въпрос.
Гледам разни отбори на които им липсват трофеите.
примерно в моята лига C.9 BLUE_TERROR има само трофей за H лигата. а това не е вярно. къде са му другите трофеи от другите лиги? защо така се получава.
Активен

Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: