филателия за начинаещи
Ноември 21, 2017, 12:44:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини: Заповядайте в нашия ФОРУМ!

Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: филателия за начинаещи  (Прочетена 3904 пъти)
valerska
Newbie
*
Публикации: 1

Профил Ел. поща
« -: Август 28, 2011, 10:11:45 »

Здравейте всички!

По филателията се запалих наскоро. Към момента интересите ми се ограничават в колекциониране на български марки без печат. За сега се опитвам постепено да развия колекция по каталога на българските пощенски марки на ФЕПРА. Като съвсем начинаеща филателистка, бих искала да науча повече за това как се събират марки. Информацията в интернет е доста оскъдна, така че, ако някой сподели основни принципи и начални стъпки - елементите на марката, за какво трябва да се внимава при взимането на марките, какви са начините да представиш екземплярите си за размяна и прочие, ще съм много благодарна! Ще се радвам и ако посочите подходяща литература на български език.
Активен
didka78
Newbie
*
Публикации: 17

Профил Ел. поща
« Отговор #1 -: Септември 15, 2011, 08:56:57 »

Здраве! Казвам се Диана и ще ми бъде приятно да си поговорим за марки . Ще ви пиша на  ел.поща
Активен
raina
Newbie
*

Профил Ел. поща
« Отговор #2 -: Февруари 11, 2012, 10:43:57 »

Здравейте, valerska. Присъединявам се към твоите питания. Ако си получила някакви отговори, може ли да ги споделиш? Благодаря, предварително.
Активен
marzykov
Full Member
Публикации: 128

Профил
« Отговор #3 -: Февруари 11, 2012, 01:26:12 »

Уважаеми момичета,
Тази страница е на така наречения Съюз на българските филателисти. Той си има Управителен съвет и човек в него, който отговаря зя работата с младите филателисти и може и би следвало да Ви насочи. Не четете само форума, защото никой не е в състояние да Ви обясни с няколко думи една твърде широка тема.
Литература в общи линии няма, нещата стават с питане и малко повече на самоучител.
На първо време бих Ви препоръчал да се абонирате за списание "Филателен преглед, пък и да търсите стари броеве от него – доста неща ще научите. Потърсете стари филателисти – те ще Ви бъдат от голяма полза със своите знания, които едва ли ще откажат да споделят.
Не се отказвайте – с годините ще придобиете нужния опит и знания, ще откриете и по малко литература, колкото и оскъдна да е тя. Но най-напред решете, какво точно ще събирате,какви точно марки, на коя държава/държави, тематична колекция ли ще правите и т.н.
          С уважение: Марзъков
Активен
alfanasko
Newbie
*
Публикации: 5

Профил Ел. поща
« Отговор #4 -: Март 06, 2012, 11:37:23 »

Защо в този форум не се обсъждат точно тези неща за да може информацията да достига до повече хора?
« Последна редакция: Март 06, 2012, 11:40:33 от alfanasko » Активен
Кочев
Newbie
*
Публикации: 40

Профил Ел. поща
« Отговор #5 -: Април 06, 2012, 01:40:29 »

Литература по въпроса има.
От СБФ може да си купите някои техни издания, от които ще разберете доста за колекционирането на пощенски малки.
Мисля, че имат книгата "Филателен речник" на Григор Томанов - доста полезно четиво и струва под 5 лева.
Обадете се по телефона в СБФ в понеделник преди обяд и ще ви дадат точна инхормация за тази книга.
Активен
naskoA
Newbie
*

Профил Ел. поща
« Отговор #6 -: Май 10, 2012, 11:33:16 »

Здравейте, и аз отскоро се занимавам с филателия.
Разбрах , че има сбирки и бих желал да присъствам
Може ли някой да ми каже дата и точно място в Габрово и Пловдив?

Предварително Благодаря
Активен
marzykov
Full Member
Публикации: 128

Профил
« Отговор #7 -: Май 10, 2012, 12:47:18 »

В анкетката на този сайт има "Събития"; оттам отивате на "Панаири, борси, срещи" и виждате къде и кога се организират срещите на филателистите. Знам обаче, че в Габрово се организират срещи в МОЛ-а им.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: